Aktualności

OGŁOSZENIE - 1.12.2018r.

Bystry

1.12.2018 r.

 

OGŁOSZENIE - 1.12.2018r.

 

Opis w późniejszym terminie

  1. Proszę wszystkich prowadzących klubowe wycieczki, którzy tego jeszcze nie zrobili, o uzupełnienie tabeli współzawodnictwa klubowego na rok 2018 oraz o dostarczenie sprawozdań z imprez do Prezesa(formę proszę uzgodnić ze Zbyszkiem).
  2. Osoby biorące udział w konkursie klubowym proszę o dostarczenie książeczek do weryfikacji z zaznaczonymi wycieczkami klubowymi i indywidualnymi do mnie lub pozostawienie u Basi do dnia 20 grudnia.
  3. Przodownicy TKol.podlegający weryfikacji powinni dostarczyć legitymacje do dnia 05.12.2018 do mnie lub do Basi do dnia 05.12.2018.
  4.  

     

    "Bystry"

Dzień Pamięci o Zmarłych - Wszystkich Świętych

Rechtór

1.11.2018

 

Dzień Pamięci o Zmarłych - Wszystkich Świętych

 

Jak co roku o tym czasie nasze myśli kierujemy do Tych, którzy od nas odeszli i żyją już wyłącznie w naszych sercach i wspomnieniach. Każdu z nas odbywa melancholijny spacer cmentarnymi alejkami przyozdobionymi opadłymi liśćmi, wśród grobów przystrojonych kwiatami, w magicznej poświacie zapalonych zniczy. Przystajemy przed kolejnymi nagrobkami, i usiłujemy sobie przypomnieć twarze zmarłych bliskich, przyjaciół czy znajomych. I im dawniej była trudna chwila rozstania jest to coraz az trudniejsze, gdyż pokrywają się mgłą zapomnienia i coraz bardziej się zacierają. W pamięci pozostają jednak sytuacje, ów kontekst łączący nas z osobą Zmarłego. I właśnie zapalony znicz, położony kwiat oraz chwila zadumy świadczy o tym, że nadal pamiętamy, że nasi Zmarli nadal stanowią cząstkę naszej pamięci. I nie wszystek umrze, gdyż człowiek żyje tak długo, jak długo żyje w pamięci żyjących.

Jak co roku na grobach członków oraz przyjaciół Ondraszka zapłonęły znicze ...

 

DSC07066 Medium

DSC07077 Medium

DSC07088 Medium

DSC07089 Medium

DSC07090 Medium

DSC07137 Medium

DSC07138 Medium

 

Rechtór - Zbyszek

Nasi górą

Rechtór

14.11.2018 r.

 

Nasi górą

 

W dniu 14.11. w sali Muzeum J.Sarkandra w Skoczowie w obecności sporej grupy widzów odbył sie pokonkursowy wernisaż wystawy fotograficznej połączony z wykładem p.T.Kani o tematyce niepodległościowej. Był tam również A.Kowol - prezes Klubu Fotograficznego PTTK "Start", wręczył nagrody zwycięzcom i jako grand prix otrzymałem wspaniały puchar, nagrodę rzeczową oraz dyplom. Wystawę będzie można oglądać do końca grudnia w dwóch miejscach: w tym muzeum oraz w galerii wystaw czasowych na skoczowskim rynku.

 

 

Rechtór-Zbyś

100 lat od odzyskania Niepodległości

Rechtór

11.11.2018 r.

 

100 lat od odzyskania Niepodległości

 

Ten wyjątkowy dzień, równo 100 lat od odzyskania Niepodległości przez Rzeczpospolitą wszyscy Polacy spędzali na tysiąc sposobów. W naszym klubie też nie było inaczej. Ci którzy wcześniej pomyśleli, aby się zapisać czyli Olo, Juniorek, Gwarek i Szykowno uczestniczyli w rowerowym rajdzie niepodległościowym organizowanym przez gminę Godów. Inni z kolei, którym się ta sztuka nie udała korzystając z pięknej i słonecznej pogody spotkali się na cieszyńskim rynku aby uczestniczyć w patriotycznym śpiewaniu.

Tak więc chórek złożony z Rozstrzapka, Ośki, Afi, Czornej, Apanaczi, Unisono i Rechtora z dodatkiem kilkuset innych gardeł dali popis niepospolitych wokalnych umiejętności korzystając z otrzymanych okolicznościowych śpiewników przy prowadzeniu i akompaniamencie chórku Domu Narodowego.

Było patriotycznie,radośnie i wesoło o czym świadczą załączone zdjęcia.

 

Foto.: "Rechtór"

DSC07148 Medium 

DSC07151 Medium 

DSC07153 Medium 

DSC07154 Medium 

 

"Rechtór" - Zbyś