Zebranie sprawozdawcze za 52 sezon kolarski 2018 r.

Rechtór

25.01.2019 r.

 

Zebranie sprawozdawcze za 52 sezon kolarski 2018 r.

 

Co roku styczeń jest okresem zebrań, sprawozdań i podsumowań. Nasze zebranie odbyło się tradycyjnie w gościnnej sali SM Cieszynianka, gdzie przybyło prawie 30 klubowiczów sympatyków i gości. Gości reprezentował m.in. kol. Robert Wałaski z PTTS-u i H.Franek z zebrzydowickiej Przerzutki. Wśród obecnych klubowiczów warto odnotować obecność W.Nowaka i K.Sumery z Bielska-Białej oraz "Seniorka" A.Poloczka.

Po ogarnięciu spraw sekretariatu co sprawnie przeprowadziła Rozstrzapek M.Biłko-Holisz prezes klubu Rechtór Z.Pawlik wszystkich przywitał i przedstawił program spotkania. Z wyboru zebranych przewodniczącym zebrania został Bystry J.Rezmer, przy pomocy Z.Pawlika jako wiceprzewodniczącego oraz J.Rezmer-sekretarza. Blok sprawozdawczy który rozpoczął się sprawozdaniem prezesa. Przemowa była przydługa bo też omawiany sezon był dla Ondraszka bardzo udany. Zrealizowano w nim wszystkie zamierzenia, a i odbyło się też dodatkowo kilka ważnych wydarzeń. Wspomniano też indywidualne pomysły klubowiczów. Ciekawych wydarzeń na Ondraszkowym podwórku odsyłam do rzeczonego sprawozdania.

W dalszym ciągu sprawozdanie finansowe złożyła nasz skarbnik "Apanaczi" B.Toman. Wiało z niego optymizmem jako, że w omawianym roku udało się m.in. sprzedać jeden z sporadycznie już używanych rowerów klubowych, co też wpłynęło dodatnio na stan naszej kasy. Komisja Rewizyjna w swoim wystąpieniu pozytywnie oceniła działalność zarządu, a stosowny protokół odczytał Gwarek K.Szewczyk. W sprawozdaniu Referatu Weryfikacyjnego Odznak P. Hamera Paparazzi wręczył część zdobytych odznak. M.in. dowiedzieliśmy się, że Gocha i Kolyjosz mają zweryfikowane książeczki na Rajd Dookoła Polski, a Justyna Pawlik otrzymała długo zdobywaną Małą Złotą KOT.

W głosie dla gości wiele dobrego o naszej współpracy powiedział R.Walaski z PTTS-u deklarując większy udział własny i "beskidzioków" na "ondraszkowych" wycieczkach, nad czym utyskiwał prezes Ondraszka w swoim sprawozdaniu. Za udane współdziałanie podziękował też H.Franek z "Przerzutki" i deklarował dalsze partnerstwo w niektórych projektach.

Zdecydowanie najbardziej oczekiwanym był blok poświęcony konkursom i związanych z nimi nagrodami. Tutaj należałoby przywołać uwagę ze sprawozdania że wyniki są nie tylko efektem zaangażowania beneficjentów konkursu, ale też ich systematyczności w dokumentowaniu osiągnięć. Jest to z kolei podstawą do klasyfikacji oraz pochodną z zajętych miejsc. I tak:

 • w tradycyjnym konkursie na najlepszego turystę kolarza sezonu 2018 zwyciężyli
  1. miejsce ex equo (niebywałe!!) "Wędrowniczek" L.Szurman i Olo A.Sorkowicz 140 pkt.
  2. miejsce "Rechtór" Z.Pawlik 129 pkt.
  3. miejsce "Bystry" J.Rezmer 113 pkt.
  4. miejsce "Szykowno" B.Szarzec 103 pkt.
  5. miejsce "Ośka" J.Rezmer 80 pkt.
 • duże zainteresowanie wzbudził dodatkowo ogłoszony konkurs na najciekawsze wydarzenie sezonu 2018. Na specjalnych kartach zawierających 24 klubowe imprezy tego sezonu głosowało 29 zebranych, a wyniki podsumowało powołane ad hoc jury. Okazało się że uczestnicy wycieczek jako najciekawsze z nich wskazali:
  1. miejsce - zakończenie sezonu przy źródle Borgońki w Hażlachu (organizator "Ośka" i "Bystry") 73 pkt.
  2. miejsce - rowerowa pielgrzymka na Jasną Górę (organizator "Rechtór") 61 pkt.
  3. miejsce - wycieczka do słowiańskiego Białogrodu (organizator "Ziołowy") 57 pkt.
  4. miejsce - zielonoświątkowa jajecznica (organizator "Kropelka") 55 pkt.
  5. miejsce - Rowerowa Sztafeta Niepodległości (organizator "Przerzutka" i "Ondraszek") 53 pkt.
 • Nie trzeba dodawać, że wyróżnienie to jest jednocześnie formą podziękowania dla organizatorów za zaangażowanie w przeprowadzenie tych wypraw. Dyplom za współorganizacje Sztafety Niepodległości odebrał lider Przerzutki H.Franek. Wymienieni otrzymali pamiątkowe dyplomy, a najlepsi też nagrody rzeczowe w postaci bonów towarowych do realizacji w wybranych sklepach rowerowych.

  Pozostało jeszcze rozwiązanie konkursu wprowadzonego na zebraniu sprawozdawczym za 2016 rok, jako inicjatywa oddolna klubowiczów. Jest to konkurs "Klubowa 50-tka", w którym uczestnicy pracowicie zbierali punktacje przez dwa kolejne sezony 2017 i 2018 i walczyli o pamiątkową statuetkę swego czasu wymyśloną i wyprodukowaną przez Bystrego J.Rezmera, który też opiekował się konkursem i dokonał też jego podsumowania. Jako dolną granicę przyjęto 50 pkt regulaminowych.

  Oto lista zwycięzców:

  1. miejsce "Wędrowniczek" L.Szurman 211,14 pkt.
  2. miejsce "Bystry" J.Rezmer 198,02 pkt.
  3. miejsce "Ośka" J.Rezmer 175,49 pkt.
  4. miejsce "Olo" A.Sorkowicz 172,31 pkt.
  5. miejsce "Rechtór Z.Pawlik 144,31 pkt.
  6. miejsce "Afi" J.Pawlik 109,30 pkt.
  7. miejsce "Roztrzapek" M.B.Holisz 90,31 pkt.
  8. miejsce "Przypon" L.Nowak 80,05 pkt.
  9. miejsce "Smig" P.Holisz 72,35 pkt.
  10. miejsce W.Nowak 68,13 pkt.
  11. miejsce Ł. Krawczyk 55.06 pkt.

  Wymienieni otrzymali upragnione piękne statuetki oraz certyfikaty ich zdobycia.

  W dalszym ciągu zebrania wręczono dyplomy O/PTTK przyznane za wyjątkowe osiągnięcia w omawianym roku. Otrzymali je:

  • Jadwiga Rezmer za wyjątkowo skuteczne poszukiwanie wsparcia Rodzinnych Rajdów Rowerowych
  • Aleksander Sorkowicz - za pomysł, przygotowanie i realizację "Dnia Dziecka z Ondraszkiem"

  Dyplom klubu trafił z kolei do Łukasza Krawczyka za bezinteresowne materialne wsparcie "Dnia Dziecka z Ondraszkiem".

  Na koniec pochyliliśmy się wszyscy nad pomysłami na 53 sezon turystyczny Ondraszka. Po dyskusji przedstawiony plan został zatwierdzony włącznie z nieco kontrowersyjnym pomysłem realizacji kolejnej edycji rajdu rodzinnego. Zapowiedziano też kilka dodatkowych atrakcji w tym organizację balu ondraszkowego, a także możliwość rowerowej wyprawy wraz z AZT-sem do Szwecji o czym poinformował M.Bubik.

  I teraz pozostaje tylko te ambitne plany zrealizować i miejmy nadzieję, że damy radę.

  Spotkanie zakończyło się ok.19.30, a więc nieco przed zaplanowanym czasem, co jest sporą zasługą prowadzącego. Jedyne co nie doszło do skutku to prezentacja sezonu przygotowana przez Paparazziego, i to z bardzo prozaicznego powodu: przy wypożyczaniu sprzętu do odtwarzania nie przekazano hasła dostępowego... a szkoda.

   

  [GALERIA ZDJĘĆ - "Rechtór"]

   

  Rechór Zbyszek Pawlik