Rajd AZS - Szwecja 2019

Milczek

31.05.- 4.06.2019 r.

 

Rajd AZS - Szwecja 2019

 

Szwecja przywitała nas na szczęście piękna pogoda, która utrzymała się przez całe 5 dni naszego rajdu z czego 2 noclegi na promie a 3 na kampingu. Zaraz po przepłynięciu do wyboru były 3 trasy wybraliśmy najdłuższą, aby poznać szwedzkie wybrzeże, które różni się od polskiego i składa się z archipelagu wielu wysepek tzw szkiery.

Podczas pobytu odwiedziliśmy 3 nadmorskie miasta wielkości Cieszyna, które dla Szwedów są ważnymi ośrodkami miejskimi.

Karlskrona w tym port wojenny z muzeum morskim i przystanią promową Stena Line.

Na drugi dzień podczas naszej najdłuższej wycieczki na 120 km poznaliśmy Karshammn skąd milion Szwedów wyjechało do Ameryki i w którego pobliżu znajduje się słynne w Szwecji królewskie łowisko łososi na rzece Morrumsan oraz nasze miejsce biwakowania Ronneby z najpiękniejszym parkiem w Szwecji.

W Szwecji życie płynie spokojnym tempem, jest tu mnóstwo ścieżek rowerowych, pieszych i nietknięta przyroda, inna od naszej przez to dla nas ciekawa.

Warto było odwiedzić Szwecję, by zobaczyć coś innego. Według Unesco to wyjątkowy obszar o szczególnych wartościach i statusie rezerwatu biosfery. Jest to prawdziwy skarb dla Szwedów o poruszającej historii, pełno jest tutaj przeplatających się ze sobą szlaków, które można odkryć pieszo, na rowerze, w kajaku lub pod żaglami.

W kilkudniowej wyprawie rowerowej do Szwecji, którą organizował AZS, że oprócz Milczka na szwedzkiej ziemi Ondraszka reprezentował też Gwarek Kazimierz Szewczyk.

 

{GALERIA ZAJĘĆ - foto. "Milczek"]

 

"Milczek" Mariusz Bubik