Główny Sąd Koleżeński PTTK w Cieszynie

27-29.09.2019 r.

 

Główny Sąd Koleżeński PTTK w Cieszynie

 

W dniach 27-29 września Cieszyn był miejscem obrad sesji wyjazdowej Głównego Sądu Koleżeńskiego, który wraz z Główną Komisją Rewizyjną oraz Zarządem Głównym tworzy Władze Naczelne PTTK.

W historii Oddziału PTTK "Beskid Śląski" w Cieszynie nie odnotowano dotychczas przypadku wizyty władz naczelnych towarzystwa, więc chociaż miała ona charakter roboczy przedstawiciele Oddziału wykorzystali sposobność, aby przybliżyć zacnym gościom skomplikowane losy oraz dokonania naszego miasta, regionu a także turystów zrzeszonych w cieszyńskim Oddziale PTTK.

Goście zwiedzili m.in. Zameczek Prezydencki na Zadnim Gróniu, muzeum Zofii Kossak w Górkach Wielkich i Żwirkowisko w Cierlicku, zobaczyli też wiślańską wystawę trofeów Adama Małysza oraz koronki w Istebnej, Natomiast w Cieszynie byli na Wzgórzu Zamkowym i starówce, wizytowali również Książnicę Cieszyńską. Na zakończenie w Sali Sesyjnej ratusza odbyło się uroczyste spotkanie z Zarządem Oddziału PTTK "Beskid Śląski" oraz działaczami zrzeszonymi w jego jednostkach organizacyjnych.

Skład Głównego Sądu Koleżeńskiego stanowi 17-osobowe gremium wytrawnych działaczy towarzystwa reprezentujących oddziały PTTK z wielu miejscowości w Polsce, którzy wielokrotnie podkreślali, że tych kilka dni spędzonych na Ziemi Cieszyńskiej mocno poszerzyło swoją wiedzę krajoznawczą na ten temat.

Członkiem GSK jest również Rechtór Z.Pawlik, który zorganizował ta wizytę.

 

[GALERIA ZDJĘĆ - Paparazzi]