Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/dkoszela/public_html/tkk-ondraszek.pl/templates/champion/functions.php on line 201

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/dkoszela/public_html/tkk-ondraszek.pl/templates/champion/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

KOMUNIKAT - SEZON 2020

Administrator

 NAGLOWEK PISMA ONDRASZKACieszyn 25.05.2020r.

 

HEJ !! ONDRASZKI, CZŁONKOWIE KOŁA PTTK NR 8
ORAZ SYMPATYCY KLUBU

 

Kiedy u progu Nowego Roku 2020 roku składaliśmy sobie życzenia wielu wspaniałych przygód na szlakach 54 sezonu kolarskiego, nikt z nas nie przypuszczał, że pierwszy rowerowy spacer klubowy w pierwszym dniu stycznia, będzie zarazem ostatnim na najbliższe pół roku.

Późniejsze wydarzenia związane z COVID 19 oraz zamrożenie wszelkiej turystycznej aktywności zamroziło też skutecznie PTTK, w tym i naszego Ondraszka.

To, że nie odbyła się dotychczas żadna z przewidywanych propozycji w naszym kalendarzu pewnie nikogo nie zdziwiła. Od Komisji Turystyki Kolarskiej ZGPTTK wiemy również, że odwołano organizację wszystkich imprez centralnych, w tym zlot p.t.kol. w Chmielnie, CZK w Rzepinie oraz zlot UETC w Banja Luce (ten przeniesiono na rok 2022).

W dniu 21.05.2020r., zachowując środki ostrożności, zebrał się Zarząd Klubu, aby zastanowić się nad sytuacją i spróbować przewidzieć najbliższą przyszłość naszej turystycznej aktywności.

Oto co udało się nam ustalić:

  1. Pierwsza wycieczka jaka będzie organizowana w ramach kalendarium 54 sezonu jest poz.13 "Na rowerze i pod żaglami". "Ośka" i "Bystry" zarezerwowali 12 miejsc w domkach nad jeziorem żywieckim. Zainteresowani wyjazdem powinni zgłosić się u "Ośki" na adres e-mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., aby dowiedzieć się szczegółów.
  2. Włodek Nowak zaprasza na wyprawę z poz.15 "Z rowerową wizytą u sąsiadów" przewidzianą na 21.07.2020r.
  3. Barbara Toman "Apannaczi" oraz Andrzej Słota "Jędruś" przygotowują wycieczkę w Karkonosze (poz.18).
  4. Co do pozostałych wypraw w przewidzianych terminach, to mając nadzieję na optymistyczny rozwój sytuacji epidemiologicznej prosimy prowadzących, aby przygotowywali swoje propozycje zgodnie z kalendarzem, a tych których wycieczki wypadły, o zagospodarowanie w miarę możliwości uwolnionych terminów. Oczywiście wyprawy się odbędą, o ile będzie to możliwe, co ogłosimy na stronie internetowej.
  5. pomimo zamrożenia aktywności kolarskiej klub nie zawiesił działalności. W tym czasie twórczo rozwinął myśl rzuconą przez Aleksandra Sorkowicza "Olo" dotyczącą ustanowienia regionalnej odznaki kolarskiej, i przyjętą do realizacji na ostatnim zebraniu sprawozdawczym. W wyniku szeregu intensywnych konsultacji Starostwo Powiatowe w Cieszynie wsparło naszą inicjatywę i niebawem Odznaka pn. "Rowerem Dookoła Śląska Cieszyńskiego" wraz z książeczką potwierdzeń będzie gotowa. Co więcej, książeczka i odznaka będzie wydawana nieodpłatnie!, a klub w ramach promocji dołoży również specjalną naklejkę. Warto więc już tak planować indywidualne wyprawy, aby zdobyć odznakę zwłaszcza, że jej ilość jest limitowana. Szczegółowy - zmieniony regulamin zamieścimy na stronach internetowych.
  6. mając na uwadze rozwój pandemii i sytuacji nie mającej precedensu w dotychczasowej historii klubu postanowiono w tym roku nie podsumowywać konkursu na najaktywniejszego turystę kolarza sezonu. Tegoroczna punktacja zostanie przeniesiona na rok przyszły i podsumowanie będzie obejmować 54 i 55 sezon kolarski łącznie.

Mamy nadzieję, że pomimo braku wspólnych klubowych wypraw Wasze "bicykle" nie stoją zapomniane w kącie, a kiedy sytuacja na to pozwoli, znów spotkamy się na ondraszkowych szlakach.

 

Zarząd Turystycznego Klubu Kolarskiego PTTK "Ondraszek" i Koła PTTK nr 8