KOMUNIKAT KLUBOWY NR 3/2021

Administrator

 pttklogo tkk ondraszek 140x140

Turystyczny Klub Kolarski PTTK "Ondraszek"
przy Oddziale PTTK "Beskid Śląski" Cieszyn ul.Głęboka 56
tel. PTTK 033/8521186
prezes klubu: Zbigniew Pawlik: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel.783 499 9837
Strona internetowa: tkk-ondraszek.pl
Poczta: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Klub istnieje od roku 1966

 

Cieszyn 13.05.2021r. r.

 

KOMUNIKAT KLUBOWY NR 3HEJ !!!
ONDRASZKII CZŁONKOWIE KOŁA PTTK NR 8

 

Nic nie trwa wiecznie nawet pandemia, która od ponad roku do nas przylgnęła i nie chce się odczepić. Skoro decydenci luzują obostrzenia sanitarne jest to sygnał, aby próbować realizować nasz założony program turystyczny.

Na zebraniu zarządu klubu, który się odbył w dniu dzisiejszym szerzej omówiono propozycje 55 sezonu na najbliższe dwa miesiące. Oto co ustalono:

  • 15.05.2021r. - XX Jubileuszowy rajd do źródła Olzy - Ze względu na niemożność przekraczania granicy w celach turystycznych w porozumieniu z Beskidziokami z PTTS-u postanowiono rajdu nie organizować.
  • 23.05.2021r. - Festyn turystyczny na Osówkach - Wanda Farnik z zarządu PTTS-u przekazała informację o rezygnacji z organizacji festynu w tym roku.
  • 22.05.2021r. - Zielonoświątkowa jajecznica - W związku ze zwolnieniem w/w terminu postanowiono, że jajecznica odbędzie się dniu 23.05.2021 (niedziela). Miejsce akcji jak najbardziej pasujące do rowerzystów: Biker′s Bistro w Zebrzydowicach przy ul.Skotnickiej. Jest to miejsce położone niedaleko ronda w Zebrzydowicach w kier. granicy (ul. Asnyka) - pierwsza droga w lewo za kapliczką po lewej stronie drogi. Dojazd własny (w formie zlotu gwiaździstego) spotkanie na miejscu od godz.12.00. Tak jak dotychczas wsad do kotła (jajka, boczek) należy zabrać ze sobą. Jeżeli nie chcecie tego wlec na rowerze organizator "Kropelka" będzie czekał na rynku o godz.9.00 i zabierze wiktuały do samochodu. Klub zapewni też tacki, sztućce, chleb. Napoje można zakupić na miejscu. Uwaga: lokal jest bezalkoholowy i właściciel prosi, aby się do tego dostosować. Rozegramy tradycyjne konkursy, w tym strzelecki o puchar-patelnię przechodnią. Zabierzcie pieniądze, bowiem organizujemy zrzutkę na zbożny cel.
  • 28.05.2021r. (piątek) - Tego terminu nie ma w kalendarzu. Mając jednak na uwadze dobro turystyki rowerowej w naszym mieście wszyscy przyłączamy się do Cieszyńskiej Rowerowej Masy Krytycznej organizowanej przez stowarzyszenie Rowerowy Cieszyn. Spotkanie o godz.18.00 na rynku (prosimy o zabranie strojów organizacyjnych). W programie przejazd ulicami miasta, aby Cieszyn zobaczył, że SĄ TUTAJ ROWERZYŚCI. Zależy zatem, aby było nas jak najwięcej, więc zachęcajcie do udziału Waszych rowerowych przyjaciół.
  • 13.06.2021r. - III Rowerowy Dzień Dziecka - Rezygnujemy z organizacji rajdu w tym roku.
  • 27.06.2021r. - XXIII Cieszyński Rowerowy Rajd Rodzinny - Organizacje rajdu przeniesiono wrzesień br.
  • 2-4.07.2021r. - Na rowerze i pod żaglami – jez.żywieckie - Ośka i Bystry zarezerwowali dwa domki campingowe w Zarzeczu, tak więc w rowerowej eksploracji okolic Żywca może wziąć udział łącznie 16 osób. Można się zapisywać u organizatorów.
  • 9-11.07.2021r. - Rowerem po Jurze i Pustyni: Olkusz i okolice - Prowadzący Olo zarezerwował 12 miejsc noclegowych w Schronisku Młodzieżowym w Olkuszu. Miejsce jest w bardzo przyzwoitym standardzie i w dobrej cenie, a teren niezmiernie ciekawy. Postaramy się również zapewnić transport wraz z rowerami. Zaplanowano, że wyjazd nastąpi w godz. porannych, aby już w piątek rozpocząć eksploracje okolicy. Zapisy zbiera Olo.

Uprasza się wszystkich mających dobre pomysły na wycieczki, aby się z nimi podzielili i zapełnili powyższe zwolnione terminy.

 

Z turystycznym pozdrowieniem Mamy nadzieję, że się spotkamy.
Zarząd Turystycznego Klubu Kolarskiego PTTK "Ondraszek"
i Koła PTTK nr 8