Osobowość Ziem Górskich - finał

11.12.2021 r.

 

Osobowość Ziem Górskich - finał

 

Cześć. Czy pamiętacie akcję mailowo-telefoniczną z 21-22.11.2021? Przypomnę.Chodziło o głosowanie na nasz Klub w konkursie "Osobowość Ziem Górskich" w kategorii "Organizacje Pozarządowe".

W ostatnią sobotę, tj. 11.12.2021,w sali koncertowej Szkoły Muzycznej w Żywcu, odbyła się uroczysta gala finałowa tego konkursu. Byłem tam razem z Wisią i byłem upoważniony przez naszego Prezesa do reprezentowania Klubu na tej imprezie.

Całość odbywała sie pod patronatem Stowarzyszenia Koalicja Marek Ziem Górskich, której Prezesem jest Burmistrz Żywca p. Antoni Szlagor. Przewodniczącym Kapituły Konkursu jest Burmistrz Suchej Beskidzkiej p.Stanisław Lichosyt. Wśród zaproszonych, oprócz nominowanych, byli burmistrzowie i wójtowie ościennych miast i gmin, min. Strumienia, Istebnej, Lipowej, Czarnego Dunajca. Ponadto był jeszcze p. Janusz Michałek-Dyrektor Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz p.Grzegorz Puda - Minister Funduszwy i Polityki Regionalnej.

Naszą kandydaturę do konkursu zgłosiło Starostwo Powiatowe, a szeroko rozpropagowana przez Prezesa akcja pozwoliła na zajęcie II miejsca w naszej kategorii.

Chociaż Organizatorzy podawali 7 kategorii, w których odbywało się głosowanie, to w sumie nagrody i wyróżnienia przyznano w 11 kategoriach.

A oto one:

 1. Mały Przedsiębiorca Ziem Górskich,
 2. Średni Przedsiębiorca Ziem Górskh,
 3. Duży Przedsięiorca Ziem Górski,
 4. Organizacje Pozarządowe:
  1. Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Podbabiogórze" Sucha Beskidzka,
  2. Turystyczny Klub Kolarski "Ondraszek" Cieszyn,
  3. Uczniowski Klub Sportowy "Alfa" Wilkowice,
 5. Samorządowiec / Polityk Ziem Górskich,
 6. Dziennikarz Ziem Górskich:
  1. Jerzy Jurecki - "Tygodnik Podhalański" - Zakopane,
  2. Krzysztof Marciniuk - "Głos Ziemi Cieszyńskiej" - Cieszyn
  3. Jarosław Krajewski - Radio Katowice - Bielsko-Biała,
 7. Sportowiec Ziem Górskich,
 8. Osobowość Ziem Górskich,
 9. Przyjaciel Ziem Górskich,
 10. Nagroda Ministra Rozwoju,
 11. Ambasador Ziem Górskich.

Ambasadorem został mianowany w tym roku Jan Karpiel Bułecka z Nowego Targu. Jest on wykładowcą w Wyższej Szkole Technicznej w Nowym Targu, odtwórcą dawnych instrumentów ludowych regionu Podhala, jazzmanem, tworzy i gra muzykę góralską, jest architektem i budowniczym. Wcześniej tytułem Ambasadora Ziem Górskich uhonorowano min.: Adama Małysza (2008), Arcyksiężnę Marię Krystynę Habsburg (2009), Justynę Kowalczyk (2009), Prezydenta Broniśława Komorowskiego (2010), Łukasza i Pawła Golców (2014) i wiele innych znanych osób.

Następnie była część artystyczna. Na scenie wystąpił Andrzej Sikorowski. Przypomniał nam swoje przeboje sprzed lat oraz zaprezentował nawe utwory.

Po tej duchowej uczcie zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek.

Pełni wrażeń i pozytywnie nastawieni do świata wróciliśmy z wyróżnieniem do domu.

 

[GALERIA ZDJĘĆ - Bystry]

 

"Bystry"