Rajd na orientację "Itinerer 2003" - zakończenie sezonu

Rechtór

27.09.2003

Na wstępie przepraszamy wszystkich którzy sugerowali się datą w naszym kalendarium jednak, ze względów organizacyjnych rajd przesunęliśmy o dzień wcześniej o czym informowały afisze.

Przy wspaniałej pogodzie na trasy rajdu wyruszyło 16 turystów kolarzy zaopatrzonych w mapy rajdowe oraz instrukcję, z których wynikało, że na 30 km trasie, pokonywanej indywidualnie, mają odnaleźć i rozwiązać 8 zadań. Dzięki uczestnictwu kol. Karola Fukały z PTTS z Karwiny (CZ) rajd nabrał charakteru międzynarodowego. Wszyscy zmieścili się w limicie czasu - 3godz. i zameldowali się na mecie w "Karczmie u Józefa ". Po podsumowaniu punktów za trasę okazało się, że trzech zawodników zdobyło maksymalną ilość punktów a czterech następnych również jednakową ilość i między nimi rozegrała się zażarta walka w konkursie wiedzy z tematu krajoznawstwa, topografii i wiedzy o regionie.

Po wielokrotnych dogrywkach klasyfikacja ostateczna wypadła następująco:

  • I miejsce - Piotr Nowak
  • II miejsce - Wacław Chmiel
  • III miejsce - Piotr Franek - (12 letni!!)
  • IV miejsce - Dawid Wlach

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy a wyżej wymienieni dodatkowo nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatora (Urząd Miasta Cieszyn).

Gospodzki poczęstował uczestników rajdu zawiesistą grochówką oraz gorącymi napojami. Opierając się na relacjach uczestników myślę, ze rajd nie był zbyt trudny a wszyscy traktowali go raczej w kategorii rozrywki niż sportowej rywalizacji, przy okazji poznając dotychczas nieznane zakątki Ziemi Cieszyńskiej. I o to chodziło!