Ondraszkowa Wigilijka - 2007

Rechtór

9.12.2007

W naszym klubie już stało się tradycją świąteczne spotkanie opłatkowe, kiedy ...wszyscy wszystkim ślą życzenia... i puszczają w niepamięć drobne nieporozumienia tak, aby w Nowy Rok wkroczyć z nową, czystą kartą do zapisania.

Przy sporej frekwencji klubowiczów, sympatyków oraz gości z PTTS-u i pięknie udekorowanym stole spotkaliśmy się w restauracji „Targowa” w Cieszynie. Były wzruszające życzenia, nastrojowe wiersze w interpretacji Jadzi Gracyasz, Ani Ochman, Władka Kristena oraz Zbyszka Pawlika, były ciekawe wspomnienia dawnych wigilii a także porównywanie kultywowanych w tym dniu rodzinnych tradycji. Z podwójnej okazji - urodzin oraz uzyskania pełnych praw emerytalnych specjalne życzenia oraz upominek otrzymał Włodek Nowak z Bielska-Białej. Jemu też zaśpiewaliśmy gromkie „Sto lat..”

Korzystając z specjalnie wydanego okazjonalnego śpiewniczka zanuciliśmy kolędy przy uroczym akompaniamencie klubowej „orkiestry jednego wieczoru” w składzie: Maryla B.Holisz - skrzypce oraz Kaziu Szewczyk - organy. Trzeba dodać, co również stało się tradycją klubu, że orkiestra funkcjonuje tylko w ten jeden wieczór i wyłącznie zebrani mieli możliwość uczestniczyć w jej prawykonaniu.

O „sprawy ciała” z dobrym skutkiem zadbała szefowa restauracji, serwując tradycyjne wigilijne potrawy. Jako gospodarz spotkania wyrażam nadzieję, że bajeczna, wyjątkowa atmosfera tego niecodziennego spotkania pozostanie w pamięci obecnych, a życzenia składane przy łamaniu opłatkiem również się spełnią.