Sztafeta przez Polskę w 100-lecie AZS

Skryba

12.05.2009

Dzięki uroczym studentkom III roku Pedagogiki UŚ zostaliśmy zaproszeni do udziału w ciekawym projekcie sportowym pt "Sztafeta przez Polskę". Jako, że uroczym studentkom się nie odmawia kwiat Ondraszkowej młodzieży męskiej "posuniętej w leciech" (i nie tylko) stanął na starcie ekipy, która do Cieszyna przypedałowała z Ustronia, a przed tym przebiegła jeszcze kawałek z przełęczy Krowiarki. We wtorek około 1330 do Cieszyna ekipa "Sztafety przez Polskę" dotarła do granic miasta - przy starym motelu, skąd w towarzystwie kolarzy z naszego klubu dojechała na Rynek. Tutaj powitał wszystkich Zastępa Burmistrza Cieszyna. Z Rynku sztafeta pobiegła w towarzystwie naszym i dodatkowo młodziezy szkolnej na metę czyli kampus Uniwersytetu Śląskiego. Po uroczystym powitaniu przez Panią Rektor UŚ na kampusie rozpoczeły się imprezy "Cieszynalia 2009".

"Sztafeta przez Polskę" ma do pokonania ok. 2000km a Cieszyn jest pierwszym miastem etapowym. Sztafetowa ekipa startowała z Babiej Góry i przebiegła do Przełęczy Krowiarki, skąd przyjechała autokarem do Ustronia a z Ustronia na rowerach do Cieszyna. Sztafeta będzie nie tylko korzystać i poruszać się na trasie rowerami, pociągami, samochodami ale także kajakamki, łódziami, żaglówkami a nawet balonem. Następne miasta to: Kraków, Katowice, Opole, Wrocław, Leszno, Poznań, Piła, Gdańsk, Bydgoszcz, Włocławek, Łódź i 22. maja Warszawa aby uświetnić 100-lecie AZS-u na wielkiej Gali.

Patrząc na dość lichawe sylwetki niektórych "sztafeciarzy" życzmy im aby całe to ambitne zamierzenie się udało zrealizować!12.05.2009

Dzięki uroczym studentkom III roku Pedagogiki UŚ zostaliśmy zaproszeni do udziału w ciekawym projekcie sportowym pt "Sztafeta przez Polskę". Jako, że uroczym studentkom się nie odmawia kwiat Ondraszkowej młodzieży męskiej "posuniętej w leciech" (i nie tylko) stanął na starcie ekipy, która do Cieszyna przypedałowała z Ustronia, a przed tym przebiegła jeszcze kawałek z przełęczy Krowiarki. We wtorek około 1330 do Cieszyna ekipa "Sztafety przez Polskę" dotarła do granic miasta - przy starym motelu, skąd w towarzystwie kolarzy z naszego klubu dojechała na Rynek. Tutaj powitał wszystkich Zastępa Burmistrza Cieszyna. Z Rynku sztafeta pobiegła w towarzystwie naszym i dodatkowo młodziezy szkolnej na metę czyli kampus Uniwersytetu Śląskiego. Po uroczystym powitaniu przez Panią Rektor UŚ na kampusie rozpoczeły się imprezy "Cieszynalia 2009".

"Sztafeta przez Polskę" ma do pokonania ok. 2000km a Cieszyn jest pierwszym miastem etapowym. Sztafetowa ekipa startowała z Babiej Góry i przebiegła do Przełęczy Krowiarki, skąd przyjechała autokarem do Ustronia a z Ustronia na rowerach do Cieszyna. Sztafeta będzie nie tylko korzystać i poruszać się na trasie rowerami, pociągami, samochodami ale także kajakamki, łódziami, żaglówkami a nawet balonem. Następne miasta to: Kraków, Katowice, Opole, Wrocław, Leszno, Poznań, Piła, Gdańsk, Bydgoszcz, Włocławek, Łódź i 22. maja Warszawa aby uświetnić 100-lecie AZS-u na wielkiej Gali.

Patrząc na dość lichawe sylwetki niektórych "sztafeciarzy" życzmy im aby całe to ambitne zamierzenie się udało zrealizować!