Rowerem po górach Ostry i Mały Jaworowy

Paparazzi

20.04.2011

O godz. 900 wyjechaliśmy spod zamku w Cieszyn w celu zdobycia kolejnych gór do książeczki "Beskidy". Trasa prowadziła przez Cieszyn, Czeski Cieszyn, Trzyniec, Podgruń, oraz po górach: Koziniec, Ostry i Mały Jaworowy. Przy pięknej słonecznej pogodzie i dobrych nastrojach dojechaliśmy pod górę Koziniec.

Po krótkim odpoczynku na Kozińcu udaliśmy się na Ostry, oglądając piękne widoki na trasie. O godzinie 1100 dotarliśmy do pierwszego punktu naszej trasy - góra Ostry. Piękna pogoda na podróże rowerem - polecamy. Ruszyliśmy w dalszą drogę, jednak zapomnieliśmy zabrać ze sobą sprzętu alternatywnego do podróżowania np. sanki lub narty. Znaleźliśmy sposób na wygodne parkowanie roweru. A przed nami miła perspektywa dalszej drogi. No i wreszcie trochę ochłody. Po 4 godzinach miłego spacerku dotarliśmy do drugiego punktu naszej trasy - góry Mały Jaworowy. Jednak do schroniska jeszcze trochę drogi zostało do przebycia, jednak w czasie drogi mogliśmy podziwiać piękny widok na okolicę.

Koniec wyprawy już był z górki. W wycieczce brali udział Ondraszki: Stanisław Pawlik - prowadzący, Piotr Hamera, Franciszek Grelowski, Wiesław Wawrzyczek - z poza klubu. Pozdrawiamy amatorów sportów ekstremalnych.