Nowy Rok 2018 na rowerze

Paparazzi

1.01.2018 r.

 

Noworoczny Spacer Rowerowy

 

Nie będę pisał za każdym razem, że były bale, zabawy, prywatki itp. bo to jest oczywiste. Po prostu-Sylwester był wczoraj, a dziś mamy Nowy Rok. Przed nami nowe 365 dni, które tak jak pustą księgę wypełnimy - strona po stronie.

W poniedziałkowe-noworoczne południe na cieszyńskim Rynku zameldowała się rekordowa liczba uczestników - przyjechało nas 18. Nie wiem, czy to przypadek, ale w pierwszym dniu nowego 2018 roku akurat zjawiło się 18 uczestników. Analogicznie było w 2013 roku, kiedy było nas równo 13. Ciekawe..

Pisząc tą notatkę, uświadomiłem sobie jeszcze jedno. Jest to już nasze 10 noworoczne spotkanie rowerowe. A więc było - nie było jubileuszowe, ale nikt na to nie wpadł.

Przejdźmy jednak do rzeczy.

Cała nasza 18,w której bardzo mocno wyróżniała się grupa Mikołajów i "elementów" mikołajopodobnych, ruszyła z Rynku ul. Głęboką, Zamkową i Bednarską na Czarny Chodnik. Tam postanowiliśmy przetestować fragment ścieżki rowerowej, która powstała przy przebudowanej / wybudowanej ul.Hajduka (po małych poprawkach będzie nadawać się do użytku) - niestety-ścieżka kończy się w polu-taka to już nasza polska rzeczywistość. Później ulicami Ustrońską i Słowiczą dotarliśmy na Mnisztwo. Największa górka na naszej trasie została pokonana, i jak na początek roku, to muszę przyznać, że z kondycją nie jest źle. Później ul. Jastrzębią zjechaliśmy na dół tylko po to, żeby znów wdrapać się na następną górkę na ul. Dębowej, i to była ostatnia górka wycieczki - no chyba, że ktoś ma pod górkę do domu. Następnie już spokojnie Al. Łyska i przez kładkę sportową na czeską stronę dotarliśmy do ul. Zamkowej, z której, wzdłuż Młynówki, Al. Piastowską pojechaliśmy na metę naszej wycieczki - do domu Kasi Holeksy. W progu powitała nas Jej mama p. Ela. Całą ekipą zapakowaliśmy się na drugie piętro, do mieszkania Kasi i tam się gościliśmy...

Na tym opis wycieczki zakończę. Kto chciałby wiedzieć więcej, to zapraszam w przyszłym roku.

 

Jarek ”Bystry”

 

[GALERIA ZDJĘĆ - Hamera Piotr]

 

[GALERIA ZDJĘĆ - Szarzec Beata]