Nowy Rok 2020

Administrator

1.01.2020 r.

 

Nowy Rok 2020

 

Myślę, że mieszkańcy Cieszyna zdążyli się przyzwyczaić do naszego widoku na rowerach w Nowy Rok. To już 12 raz odbył się Rajd Noworoczny. Początki były skromne, ale teraz, już od kilku lat liczba uczestników jest praktycznie stała i wynosi 14-18 osób.

W tym roku na Rynku w Cieszynie zebrało się 16 Ondraszków, którzy mieli chęci i siły, aby w pierwszy dzień nowego roku 2020 pokręcić trochę na rowerze. Pogoda, tradycyjnie już od wielu lat, była typowo styczniowa, tzn.brak śniegu, bez opadów i temperatura lekko powyżej zera.

Po powitaniach, złożeniu sobie życzeń i tradycyjnych fotkach pod żywą - pierwszy raz od wielu lat – choinką, ruszyliśmy w drogę. Nasza trasa wiodła do niezbyt odległego Dzięgielowa, gdzie czekali na nas Druhna i Długi. Na powitanie gospodarzy zaśpiewaliśmy kolędę "Przybieżeli do Betlejem". Gospodarze przywitali nas bardzo serdecznie i gorąco - nie tylko w przenośni, ale i dosłownie, gorącym napojem. Również i przy stole odśpiewalismy kilka kolęd. Wspominaliśmy imprezy minionego sezonu, mówiliśmy o planach na ten rok oraz rozmawialiśmy o Zlocie Przodownickim. Po moło spędzonych kilku godzinach w gościnnych progach Krysi i Rysia udaliśmy się w drogę powrotną do domu.

 

[GALERIA ZDJĘĆ - Paparazzi]

[GALERIA ZDJĘĆ - Bystry]

 

Jarek Rezmer "Bystry"