15 Rodzinny Rajd Rowerowy im. Bronisława Żagana

20.09.2020 r.

 

15 Rodzinny Rajd Rowerowy im. Bronisława Żagana

 

W niedzielę odbył się 15 Rodzinny Rajd Rowerowy im. Bronisława Żagana, którego organizatorami byli GOK Zebrzydowie, Macierz Ziemi Cieszyńskiej Zebrzydowice i klub rowerowy "Przerzutka".

Patronem rajdu jest śp. Bronisław Żagan, członek "Przerzutki", który trzy lata temu zginął na rowerze wracając z klubowego wyjazdu na Żwirkowisko do Cierlicka. Na specjalne zaproszenie klubu "Przerzutka" Ondraszki postanowiły uczestniczyć w tym wydarzeniu na różne sposoby pokonując trasę z Cieszyna do Zebrzydowic, tj. na rowerze, pociągiem i samochodem.

O godz.14.00 przy amfiteatrze Gminnego Ośrodka Kultury w Zebrzydowicach zebrała się liczna grupa Ondraszków w składzie: Marysia i Piotr Holiszowie z wnukiem, Kazia "Roztomiło" i Heniu "Miodzio", Łukasz "Śmieszek", Mariusz "Milczek", Beatka "Szykowno", Krzysiek z Zebrzydowic, Leszek "Wędrowniczek" i Aleksander "Olo".

Uczestników w liczbie 103 kolarzy przywitali: Dyrektor GOK-u p. Małgorzata Guz i Henryk Franek, lider klubu rowerowego "Przerzutka". Trasa liczyła ok.20 km i prowadziła z Zebrzydowic do Jastrzębia Zdroju przez Moszczenicę i Ruptawę po niedawno otwartej trasie rowerowej "Żelaznym Szlakiem", a z powrotem przez Marklowice Górne do Zebrzydowic. Peleton prowadzili Małgosia i Kazik Holiszowie. Na początku rajdu delegacja klubu zapaliła znicze i oddała hołd swemu tragicznie zmarłemu członkowi. Rajd ten w tym sensie jest dowodem pamięci i oddaniem czci zmarłemu klubowemu koledze. Na półmetku w Ruptawie przy dawnym dworcu PKP był odpoczynek na lody, napoje i słodycze. Na mecie rajdu przy amfiteatrze GOK-u w Zebrzydowicach każdy z uczestników otrzymał kiełbaskę, kawę i herbatę, po czym rozpoczęło się losowanie nagród i uroczyste wręczanie pucharów. Dzieci do lat 15 otrzymały koszulki, a dla dorosłych osób było ufundowanych 20 nagród rzeczowych. Trzy z nich trafiły do Ondraszków: Kazi, Łukasza i Mariusza. Szczęściarze!!!

Ostatnim akcentem imprezy było wręczenie pucharów. Puchar Wójta dla "Najliczniejszej grupy" otrzymała rodzina Żagan, puchar dla najstarszego uczestnika otrzymał Stanisław Antolak z klubu "Przerzutka", a Małgosia i Kazik Holiszowie otrzymali puchar za całokształt pracy i promocję Zebrzydowic oraz klubu Przerzutka w całej Polsce. Pogratulowaliśmy Małgosi oraz Kazikowi tego pięknego wyróżnienia i życzyliśmy dalszych sukcesów. Po podziękowaniu organizatorom pożegnaliśmy się i do domu każdy z nas wracał bardzo zadowolony z tej udanej imprezy.

W tym dniu przejechaliśmy ok. 60 km.

 

[GALERIA ZDJĘĆ - Szykowno]

 

Aleksander - Olo