Smażenie jajecznicy na Zielone Świątki AD.2021

23.05.2021 r.

 

Smażenie jajecznicy na Zielone Świątki AD.2021

 

W tym dziwnym czasie realizacja zaplanowanych pomysłów nastręcza niespodziewane trudności. Można zorganizować wspólny wyjazd czy nie można?, można usiąść w większej grupie i coś upitrasić czy też nie??

Takie dylematy nam chodziły po głowie, lecz zdecydowani byliśmy spotkanie zorganizować. Z ostrożności jednak nie planowaliśmy wspólnego wyjazdu, lecz wspólne spotkanie w wyznaczonym miejscu. Wybór padł tym razem najpierw na nowo utworzony "Bikers bistro" w Zebrzydowicach tuz przy rowerowym żelaznym szlaku, ale ostatecznie zdecydowaliśmy się na restaurację "Przystań na Kępce" w Marklowicach Górnych.

Kropelka wcześniej umówił wszystko i przywiózł potrzebne rekwizyty. Na miejscu oprócz licznych Ondraszków pojawiła się silna grupa jastrzębskich "Wiercipiętów" oraz zebrzydowickiej "Przerzutki". Mistrzami ceremonii zostali wypróbowani "Śmig" i "Kolyjosz", którzy w duecie opanowali sztukę kulinarną. Pomocnikami kuchennymi była grupka "jajotłuków" oraz panie, które na drobno posiekały wszystkie niezbędne dodatki. Połączenie tego wszystkiego na wielkiej brytfannie nad ogniskiem dało wspaniały i smakowity efekt, za którym w trzech odsłonach ustawiła się dłuuuuuga kolejka. W tzw. międzyczasie rozegrano konkursy: tradycyjny strzelecki oraz slalom z jajem.

W konkursie strzeleckim który prowadzili Mariusz Milczek i Kazik Gwarek po zaciętej walce zwyciężyła kol. Oliwia Bieńkowska z Wiercipiętów zdobywając w dogrywce 28 na 30 pkt. Jest to pierwsza dziewczyna na liście dotychczasowych zwycięzców, i do tego jeszcze w kategorii młodzieży. Młodość na topie, a więc Oliwio Wielki Szacun dla Ciebie!. Kolejne miejsca zajęli: II - Henryk Franek (Przerzutka) 23 pkt i III - Andrzej Chełmoński (Wiercipięta) 21pkt. Z Ondraszków na liście na poz. IV pojawił się Zbigniew Pawlik 20 pkt. W tym konkursie udział wzięło 23 strzelców.

Konkurs z przymrużeniem oka "slalom z jajem" też wzbudził mocną rywalizację. Rywalizacja odbywała się w parach i tutaj zwyciężyła para Beata i Grzegorz 60,55 sek, przed Janka i Zbyszkiem 65,34 sek, i Ryśkiem i Łukaszem 69,60 sek. Łącznie startowało 10 par.

Na zakończenie wręczyliśmy zdobyte nagrody i zaległe wyróżnienia. Przekazaliśmy też nieco informacji na temat co przed nami. Paparazzi odebrał zdobytą odznakę "Rajdu Dookoła Śląska Cieszyńskiego", a Milczek dyplom z okazji ubiegłorocznego jubileuszu O/PTTK. Puchar przechodni - patelnia pojechał do Jastrzębia i za rok będziemy próbować ją odzyskać.

Dodam jeszcze, że jajecznica powstała z 272 jajek, a skonsumowało ją 48 uczestników tej tradycyjnej kulinarnej wyprawy, przy czym mimo obaw i nieszczególnych prognoz jednak nie padało.

Przejechałem w obie strony, lecz innymi drogami 37 km.

 

[GALERIA ZDJĘĆ - Paparazzi]

 

[GALERIA ZDJĘĆ - Rehtór]

 

Rechtór Zbyś