Rodzinny Rajd Rowerowy w Jastrzębiu – Zdroju

4.09.2022 r.

 

Rodzinny Rajd Rowerowy w Jastrzębiu – Zdroju

 

Ondraszek to wspaniały dobrze zorganizowany klub turystyki rowerowej. Zapytacie dlaczego tak mówię. Już spieszę z odpowiedzią i uzasadnieniem.

Początkiem września w jednym terminie wypadły dwie imprezy wycieczka górska w Sudety i rodzinny rajd rowerowy w Jastrzębiu Zdroju. Obie wycieczki zostały przez nasz klub reprezentowanei obsadzone.

Większa reprezentacja była w Sudetach jednak ja "Olo" skupię się na rajdzie rodzinnym w Jastrzębiu Zdroju. Impreza organizowana przez MOSiR i klub rowerowy Wiercipięta z Jastrzębia Zdroju odbyła się w niedzielę 04.09.2022.

Reprezentantami Ondraszka byli Marysia "Rozstrzapek", Piotr "Śmig", Beatka "Szykowno", "Milczek", Jarek i "Olo".

Start i meta znajdowała się w Ośrodku Wypoczynku Niedzielnego przy ul. Kazimierza Wielkiego,gdzie przybyło 90 miłośników jazdy na rowerze. Trasa o długości ok.17 km wokół Jastrzębia zabezpieczona była przez miejscową policję a barwny peleton prowadzili rowerzyści klubu rowerowego Wiercipięta. Na mecie rajdu każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, odblask od policji, kiełbaskę i drobny upominek a dzieci dodatkowo otrzymały bidon. Nasz klub zajął drugie miejsce na najliczniejszą drużynę rajdową i otrzymał nagrodę w postaci kubeczków, słodyczy i odblasków. Marysia "Rozstrzapek" wszystkich nas równo obdarowała nagrodami i po wspólnym zdjęciu i podziękowaniach oraz pożegnaniu organizatorów pojechaliśmy do Pielgrzymowic zwiedzić drewniany kościół katolicki pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej i zrobiliśmy zdjęcie przy domu w którym urodził się Karol Miarka. Następnie w dwóch grupach wróciliśmy do Cieszyna. Impreza była fajna,pogoda się utrzymała,klub wszyscy godnie reprezentowali.

W tym dniu przejechaliśmy ok.85 km.

 

[GALERIA ZDJĘĆ]

 

"Roztrzapek"