Ondraszkowa wigilijka - 2022

11.12.2022r.

 

Ondraszkowa wigilijka - 2022

 

Jak co roku o tym czasie bywa nerwowo. Święta tuż tuż, a tu jeszcze należy... i tu następuje długa lista wszystkiego, co należy jeszcze w domu zrobić, aby Święta spędzić miło i przyjemnie.

Tymczasem u Ondraszków (przynajmniej niektórych) jest zupełnie inaczej. Za sprawą mistrza ceremonii i specjalisty od wigilijek "Apanaczi" Basi Toman co roku spotykamy się o tym czasie, aby razem już poczuć magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Tym razem miejscem spotkania była pięknie przystrojona sala restauracji "U Gazdy", gdzie spotkało się ponad 20 Ondraszków i sympatyków klubu.

Był opłatek, życzenia od wszystkich dla wszystkich oraz wigilijne jadło na stole. Gwoździem programu był rewelacyjny występ góralskiej kapeli "TORKA" której niegdyś przewodził śp.Kazo Urbaś. Trzy panie w strojach góralskich za pomocą akordeonu, altówki i skrzypiec wyczarowały cudowne góralskie pieśniczki i przede wszystkim kolędy, w których też towarzyszyliśmy. A śpiewało się nam dobrze, bowiem "Apanaczi" zadbała o kolędowe teksty dla wszystkich. Bardzo uroczystym i podniosłym momentem spotkania było złożenie życzeń szanownemu Jubilatowi. Oto nasz Ondraszek Włodek Nowak z Bielska Białej obchodził okrągłe 80-lat!!. Kapela mocno przyczyniła się do stworzenia odpowiedniego nastroju, i zagrała Jubilatowi specjalne śpiewane życzenia, do których wszyscy się dołączyli z gromkim "Sto lat". "Rechtór" wręczył Jubilatowi kosz obfitości oraz oprawione w ramki zdjęcia - wspomnienia z rowerowych wycieczek, które niegdyś prowadził po swoim mieście. Z serca Ci życzymy trzymaj się nadal, tak jak dotychczas!. I nie dziwiliśmy się, że Włodkowi w tym momencie oczy nieco zawilgotniały.

Pojawiła się też niespodzianka. Z inicjatywy Emilii Sosny "Szeryfowej" wszyscy uczestnicy uroczystości otrzymali zaopatrzony w odpowiednią dedykację. Albumik fotograficzny "Ziemia Cieszyńska" autorstwa śp.Władka Sosny "Szeryfa". A jako, że w miłej atmosferze czas płynie szybko z żalem zauważyliśmy, że pora się rozstać.

Pewnym pocieszeniem było to, że za niedługo będziemy witać Nowy Rok, a z nim nowy sezon kolarski, już 57 w historii Ondraszka.

 

[GALERIA ZDJĘĆ - Rechtór]

 

Rechtór-Zbyś Pawlik