Krajowa Narada Aktywu Kolarskiego - Warszawa

Rechtór

15.04.2023 r.

 

Krajowa Narada Aktywu Kolarskiego "KNAK" Warszawa

 

Po wyborach władz w poszczególnych ogniwach PTTK od klubów po Naczelne nadszedł czas na wybory zarządów w stałych komisjach PTTK. Pierwotnie Komisja Kolarska miała się spotkać w tej sprawie w lutym jednakże temat nieco się "śliznął". Tak więc w sobotę 15 kwietnia Bystry i Rechtór jako przedstawiciel Ondraszka od wczesnych godzin rannych podróżowali aby zdążyć do Warszawy na godz.10.30. Udało się to znakomicie dzięki Intercity PKP. Na naradzie obecnych było 55 delegatów czyli ledwie niecałych 1/3 z uprawnionych 183 osób, które mogły przyjechać. Jednak i tak spotkaliśmy sporo znajomych.

Zgodnie z wolą zebranych Naradę poprowadził Waldek Wieczorkowski z Torunia. W zebraniu wzięliśmy aktywny udział. W dyskusji po sprawozdaniu Marka Koby jako ustępującego Przewodniczącego odczytałem i wręczyłem w imieniu naszego klubu adres gratulacyjny z podziękowaniem wszystkim członkom Komisji za dokonania tej kadencji. Byłem też członkiem Komisji Uchwał i Wniosków, których zebraliśmy siedem, w tym jeden od nas w sprawie procedowania zmian w regulaminie na Najaktywniejszy klub, komisję tur.kol. W bloku związanym z wyróżnieniami odebraliśmy legitymację Honorowego P.T.Kol. przyznaną w głosowaniu Andrzejowi Nowakowi "Skrybie". Ogółem Zebranie przyznało 17 wyróżnień tego rodzaju na całą Polskę.

Najważniejszym punktem programu oczywiście były wybory nowych władz Komisji, co udało się w dwóch turach głosowań. Ostatecznie w skład Komisji weszli: Marek Koba, Grażyna Orłowska-Rybicka, Marian Kotarski, Bernard Milewski, Grzegorz Kukowka, Anna Formella-Wrede, Waldemar Wieczorkowski, Krzysztof Mieczkowski, Michał Raczyński.

Zarząd Komisji ukonstytuował się następująco: Przewodniczący Marek Koba, Wiceprzewodniczący Waldemar Wieczorkowski i Marian Kotarski, sekretarz Anna Formella-Wrede.

Wydaje się, że nowo wybrana Komisja turystyki kolarskiej przy ZG PTTK w tym składzie będzie działać równie prężnie jak w poprzedniej kadencji, czego szczerze im życzymy.

A nam udało się zdążyć na pociąg po godz.16.00, aby być w domu ok.22.00☺.

 

[GALERIA ZDJĘĆ - Rechtór]

 

Rechtór-Zbyś