Ondraszkowe ratowanie manekina

19.04.2024 r.

 

Ondraszkowe ratowanie manekina

 

Wychodząc z całkiem słusznego założenia, że w sytuacji niepodziewanej wymagającej pomocy medycznej większość z nas by spanikowała Basia "Apanaczi" na zebraniu zarządu klubu wysunęła propozycję zorganizowania szkolenia z zakresu pierwszej pomocy medycznej. Oczywiście pomysł trafił na podatny grunt, więc Basia z właściwą sobie werwą zajęła się całą resztą.

Finalnie więc grupa kilkunastu Ondraszków (a mogło być dużo więcej) w piątkowe popołudnie spotkała się w sali SM Cieszynianka, aby ratować tytułowego manekina. Fachową wiedzą na temat co zrobić w razie draki podzielili się z nami zaproszeni dwaj ratownicy medyczni. Przynieśli też fantomy abyśmy mogli przećwiczyć przekazane umiejętności. Po fantomach przyszła kolej i na nas bowiem ćwiczyliśmy np. ułożenie w pozycji bezpiecznej. Trzeba przyznać, że dzięki pokazanym trikom przewrócenie do pozycji bezpiecznej nawet tak okazałego faceta jak nasz "Paparazii" było dziecinnie proste.

Wspólne zdjęcie na koniec szkolenia pokazuje ze wszyscy są bardzo zadowoleni, a nawet fantomy jakby się lekko uśmiechały...

Oby jednak się nam ta wiedza nie przydała.

 

[GALERIA ZDJĘĆ - Rechtór]

 

Rechtór Zbyś