Spotkanie opłatkowe - 2018

Rechtór

9.12.2018 r.

 

Spotkanie opłatkowe

 

Każdy grudzień zawsze charakteryzuje się mnogością świątecznych akcentów. W marketach przygrywają kolędy, skrzą się na choinkach świecidełka, a tłumy z obłędem w oczach przewalają się między półkami pełnymi towarów kupując prezenty. Są jednak na szczęście i tradycje innego rodzaju. Do nich należy właśnie coroczne przedświąteczne spotkanie w gronie klubowych przyjaciół przy opłatku i potrawach kojarzących się z wigilią. Jest to jakby cicha przystań do której można na chwilę zakotwiczyć w szalonym wirze przedświątecznych pilnych obowiązków.

„Apanaczi” która wyspecjalizował się w organizacji tych spotkań zwołała je tym razem w plackarni „U Jónka” ulokowanej w magicznym miejscu-cieszyńskiej Wenecji. Na spotkanie przybyło coś ok.20 klubowiczów oraz sympatyków roweru, w tym z daleka bo z Bielska-Białej i Wodzisławia.

Składając życzenia przełamaliśmy się opłatkiem oraz spróbowaliśmy przygotowanych specjałów. Złożyliśmy też urodzinowe życzenia oraz drobny prezent Ondraszkowi z Bielska Białej. Włodek na swoje 71 wiosen wcale nie wygląda, a witalności i kondycji ma więcej niż niejeden dużo młodszy, czego mu nadal życzymy.

Akompaniament do śpiewanych kolęd zapewnił młodzieżowy zespół z cieszyńskiej Szkoły Muzycznej. „Gwoździem programu” tym razem był film autorstwa Leszka-Rewora w ciekawy sposób opowiadający o przeżyciach w trakcie górskiej wyprawy w Dolomity którą niedawno zorganizował BTK Ondraszek.

 

[GALERIA ZDJĘĆ - Rechtór]

 

Rechtór Zbyś